Відзначили 72-річницю створення ОУН-УПА.

                                                                                               Коли війна вривається у двері
                                                                                               Не захистять слова і є печатки на папері
                                                                                               Потрібно йдти, потрібно брати зброю
                                                                                               І право на життя відстояти в горнилі бою!

Свято відзначення 72-річниці створення ОУН-УПА, що відбулося у Білоцерківській гімназії № 1, відкрив гімназійний духовий оркестр. Священик УПЦ київського патріархату отець Андрій благословив святкування й увесь зал разом з ним стоячи прочитав молитву «Отче наш».
Слово для привітання взяв голова Білоцерківського братства ОУН-УПА, колишній вояк ОУН-УПА Теодор Григорович Дячун. Він вручив розкішне видання книги під назвою "За тебе, свята Україна" директору гімназії № 1 Борису Михайловичу Смутку. У виступі ж відзначив, що ОУН-УПА під час Другої Світової війни, старались знищити як німецькі окупанти, так і більшовики, що створили червоний терор. Але боротьба боївок УПА тривала до 1960-х років.
Депутат міськради Олександр Олександрович Марченко виступаючі відмітив:
-Боротьба за українську Україну продовжується і сьогодні, як і боротьба за соціальну справедливість. Молоді є з кого брати приклад, це з вояків УПА які протистояли як фашистам, так і червоним «визволителям».
Заступник голови Білоцерківського братства ОУН-УПА Володимир Макарович Синякевич зачитав «Декалог українського націоналіста», а Марія Мацалюк продекламувала вірші про тривожні події на Сході України.
Звучали також пісні про УПА, повстанські пісні у виконанні чудового станичного гурту братства ОУН-УПА. Учні гімназії № 1 теж виконували пісні і декламували пісні. Присутніх у залі до сліз і глибини душі зворушила сцена, коли на честь полеглих вояків УПА запалювали по свічці і клали у вазу по одній червоній гвоздиці. Присутні вшанували їх світлу пам'ять хвилиною мовчання під звуки майданівської пісні «Гей, плине кача по Тисені».
Активісти Білоцерківського братства ОУН-УПА отримали квіти, подяки і матеріальне заохочення з нагоди святкування з рук депутата Білоцерківської міської ради О. О. Марченка.
В заході взяли участь також члени Білоцерківської міської організації Спілки офіцерів України.

Ілля Голомба,
журналіст